thumb

10 جمله ساده که شما را عاشق نگه می دارد.

در اوایل هر رابطه ای، شما و همسرتان دنیا را از طریق عینک‌های رنگی‌ مشاهده می‌کنید. همه چیز تازه و نو است. وقتی به یکدیگر نگاه می‌کنید، فردی را می‌بینید که جذاب و کامل است. حتی دنیای اطرافتان نیز به نظر بهتر و شاد‌تر می‌آید نسبت به قبل از آنکه یکدیگر را پیدا کنید. در آن اوایل رابطه، بسیار آسان است که عبارات عاشقانه را به یکدیگر بگویید. به طور طبیعی این عبارات شیرین را در هنگام با هم بودن بیشتر به هم می گویید و در ساعاتی که از هم دور هستید نیز پیامکی یا تلفنی قربون صدقه هم می روید.
اما به مرور زمان که جلوتر می رویم نقاط ضعف همدیگر را نیز علاوه بر جذابیت هامون می بینیم. عینک‌های رنگی‌ را کنار می گذاریم و از حالت خیلی رمانتیک خارج می شویم و واقعی تر در رابطه مان قرار می گیریم. این زمانی است که عشق شروع به تغییر می‌کند.
در این مرحله‌ی بعد از عشق رومانتیک (بهترین فاز و طولانی‌ترین بخش از رابطه شما)، اظهار عشق به یکدیگر کمی دشوارتر است. عشق نیاز به تلاش بیشتری دارد، اما با تمرین، بهتر می‌شود! در حالی که با هم در برابر چالش‌های زندگی مقابله می‌کنید، عشق و ارزش‌گذاری عمیق‌تری برای یکدیگر پیدا می‌کنید.
اگر شما از مرحله اوایل رابطه گذر کرده اید و به مرحله بعدی رسیده اید و می‌خواهید روابط عاطفی خود را تقویت و عمق ببخشید، دیگر نیازی به جستجو ندارید. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای ازدواج یا رابطه‌ی خود انجام دهید، تمرین بیشتر در اظهار عشق و تقدیر از یکدیگر است.

بیشتر بخوانید: احساسات رابطه: نحوه بیان احساسات در یک رابطه

فوق‌العاده به نظر می‌آیی.

هرچه شما و همسرتان به سن بالاتر می‌روید، تحسین‌ها می‌تواند اهمیت بیشتری پیدا کند، زیرا چروک‌ها و چربی‌های اضافی با گذشت هر سال افزایش می‌یابند. به دنبال موارد مثبت باشید و دریغ نکنید. تحقیقات نشان می‌دهد که، اگرچه اظهارات تحسین‌آمیز احساسات مثبتی را به وجود می‌آورد، اما مردم اغلب نظرات مثبت خود را دریغ می کنند، زیرا ارزش عظیمی که به گیرندگان ارائه می‌دهند را دست کم می گیرند.
اگر بگویید "شما فوق‌العاده و عالی هستی!" در واقع دارید می‌گویید "من هنوز از نظر فیزیکی جذب ات می شوم." با گذشت هر سال، همسرتان خواهد دانست که هنوز هم از زیبایی بیرونی و همچنین زیبایی درونی آنها لذت می‌برید.

 

توشگفت انگیزی

متشکرم

بعد از مدتی که زن و شوهری با هم بودند، طبیعی است که یکدیگر را بدیهی بدانند. ما انتظار داریم که طرف مقابل بدون اینکه بخواهد و بدون اینکه متوجه شود چه زمانی کارش را خوب انجام داده است، نقش خود را ایفا کند. «متشکرم» ساده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین کلمه برای گفتن است. وقتی این را می گویید، واقعاً می گویید: "من از هر کاری که برای من انجام می دهید قدردانی می کنم." شریک زندگی شما از اینکه متوجه شدید و برای گفتن آن وقت گذاشتید احساس خوبی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: نحوه نشان دادن محبت در رابطه

فکر می کنم شگفت انگیز هستی.

وقتی تصمیم می‌گیریم سال‌ها و مدت‌ها با کسی باشیم، گاهی فکر می‌کنیم که طرف مقابل باید به شکلی جادویی بداند که ما چه فکر می‌کنیم. اگر انقدر به طرف مقابل خود فکر نمی کردید پس مطمئنا تا الان با هم نبودید، درست است؟ وقت آن است که آن افکار را به زبان بیاوریم. به شریک زندگی خود بگویید: "من فکر می کنم شما شگفت انگیز هستید." آنچه شما واقعاً می گویید این است: "من فکر می کنم تو آدم خوبی هستی و دوست دارم با تو باشم."

در هر صورت دوستت دارم.

وقتی همسرتان اشتباه می کند، ممکن است برای هر دوی شما سخت باشد. اما آنچه در آن لحظه می گویید تأثیری پایدار بر رابطه شما خواهد داشت. وقتی می گویید "به هر حال دوستت دارم"، به آنها می گویید "صرف نظر از اشتباه، من همچنان دوستت خواهم داشت." حتی به عنوان بزرگسال، باید بشنویم که دوست داشتنی هستیم، علیرغم این واقعیت که گاهی اوقات انتخاب های نادرستی انجام می دهیم یا کارهای اشتباه انجام می دهیم.
تحقیقات از ارزش بخشش در سلامت روان حمایت می کند. یک مطالعه نتیجه می دهد، "امید ممکن است از طریق بخشش برای حفظ یک جهان بینی مثبت عمل کند."
به همین ترتیب، این نه تنها در مورد اعمال، بلکه در مورد ویژگی ها نیز صدق می کند. هنگامی که می گویید به هر حال شریک زندگی خود را دوست دارید، نشان می دهید که او را، ایرادات و همه چیزش را قبول دارید.
جان ام گاتمن، روانشناس و کارشناس ازدواج، می نویسد: "بیشتر مشاجرات زناشویی قابل حل نیستند. زوج ها سال به سال تلاش می کنند تا نظر یکدیگر را تغییر دهند اما نمی توان این کار را انجام داد. این به این دلیل است که بیشتر اختلافات آنها ریشه در تفاوت های اساسی در سبک زندگی، شخصیت یا ارزش ها دارد و با جنگیدن بر سر این تفاوت ها، تنها چیزی که در انجام آن موفق می شوند اتلاف وقت و آسیب رساندن به ازدواجشان است. راه حل آن تلاش برای پذیرش و تحمل است.

بیشتر بخوانید: چرا شناخت تیپ شخصیتی در رابطه مهم و ضروریه؟

ما از آن عبور خواهیم کرد.

تحمل طوفان می تواند معانی زیادی برای زوج ها داشته باشد: تحمل مرگ، پشت سر گذاشتن مشکلات مالی، از دست دادن شغل، مشکلات عمده سلامتی و موارد دیگر. نکته مهم این است که مطمئن شوید که شریک زندگی شما عشق شما را از طریق همه اینها احساس می کند. وقتی می گویید "ما از آن عبور خواهیم کرد"، در واقع می گویید: "ما یک تیم هستیم و من در کنارت هستم."

 

ما از ان عبور میکنیم


این نوع انعطاف‌پذیری یکی از کلیدهای یک رابطه پایدار است و اغلب از طریق تجربیات منفی ایجاد می‌شود. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که رویدادهای «نقطه عطف» منفی، اگرچه دردناک هستند، اما می‌توانند یک رابطه را تقویت کنند زیرا زوج متوجه می‌شود که می‌توانند به یکدیگر وابسته باشند.

بله، من دوست دارم.

شاید تئاتر مورد توجه شما نباشد، یا در مورد رویدادهای ورزشی علاقه خاصی نداشته باشید. اما اگر طرف مقابل شما این چیزها را دوست دارد، وقت آن است که حمایت خود را نشان دهید. گفتن "بله، دوست دارم"، واقعاً می گوید: "من از شما حمایت می کنم و می خواهم با آنچه که تو دوست داری شریک شوم."
حمایت شما نشان می دهد که به اندازه کافی او را دوست دارید که حاضرید به خاطر او از علاقه خود دست بردارید و علاقه او را اولویت خود قرار دهید.

من میفهمم.

وقتی عشق به بلوغ می رسد، همسران درونی و بیرونی واقعاً یکدیگر را می شناسند. ما همدیگر را تماشا می کنیم و به مرور زمان متوجه چیزهایی می شویم. همانطور که زندگی مشترک را تجربه می کنیم، متوجه می شویم که چه چیزی همدیگر را خوشحال و ناراحت می کند.
شاید پارتنر شما در مورد مشکل کاری اش بگوید. به دلیل سابقه مشترک شما، می دانید که این چه احساسی در آنها ایجاد می کند. گفتن "من می فهمم"، واقعاً می گوید: "من متوجه شدم." اینکه بدونی واقعاً نیازی به توضیح دادن احساساتت داشته باشی، خیلی راحته. این ارتباط برای عشق پایدار و ازدواج اساسی است.

چه کاری می توانم برایت انجام دهم؟

یکی از اساسی ترین تعاریف عشق این است که نیازهای دیگری را بر نیازهای خودمان ترجیح دهیم. ممکن است انجام این کار برای فرزندانمان بسیار آسان باشد، اما گاهی فراموش می کنیم که این کار را برای همسرمان انجام دهیم. سعی کنید به یاد داشته باشید که از همسرتان بپرسید: "چه کاری می توانم برای شما انجام دهم؟" که می گوید: "من می خواهم از شما حمایت کنم و بار شما را کم کنم."
فدا کردن وقت خود برای چیزی که همسرتان به آن نیاز دارد، پیوند شما را تقویت می کند.

وقتم برای تو

من اینجا به خاطر تو هستم.

یکی از بهترین قسمت های زوج بودن این است که همیشه کسی را داشته باشید که به او تکیه کنید. به همسرتان یادآوری کنید که همیشه می تواند روی شما حساب کند. به آنها بگویید "من اینجا برای شما هستم" که در واقع می گوید: "من شریک زندگی شما هستم." شریک بودن به این معنی است که شما با هم برابر هستید و همدیگر را یاری می کنید و همیشه از یکدیگر حمایت می کنید.

دوستت دارم.

خیلی ساده، اما اغلب نادیده گرفته می شود: این سه کلمه را باید هر روز به همسرتان بگویید. آنها مراقبت و فداکاری شما را تأیید می کنند. وقتی می گویید "دوستت دارم"، آنچه واقعاً می گویید این است: "از این لحظه تا ابد، ما باهمیم و هرگز تنها نخواهی بود."

 

دوستت دارم

بیشتر بخوانید: آدم امن زندگی کیست و چگونه می‌توان به رابطه امن رسید؟

سخنی از منوباز

اجازه ندهید یک روز بدون گفتن جملات محبت آمیز به همسرتان بگذرد. همیشه مطمئن شوید که همسرتان در کنار شما احساس قدردانی، اعتبار، امنیت و راحتی می کند. چندین مورد از این عبارات کوتاه را برای گفتن هر روز انتخاب کنید، و به زودی هر دو نسبت به یکدیگر احساس محبت بیشتری خواهید کرد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.