مدیریت درست یه مجموعه، به رهبری و گرفتن همکاری مطلوب از کارمندان بستگی داره، برای این کار باید از روش‌هایی استفاده کنین که باعث بشه کارکنان به حرفتون گوش بدن.

درصورتی‌که نوع ارتباطات شکل‌گرفته بین رؤسا و کارمندان در محیط کار، دوستانه و با حفظ احترامات همراه شده باشه، همکاری در اون مجموعه قوت بیشتری پیدا کرده و بازدهی بالاتری نیز داره.

بازخورد دادن به کارکنان وقتی با استراتژی انتقاد سازنده ادغام شه باعث پیشرفت اون‌ها، افزایش بهره‌وری کار و اعتماد کارمندان به شما برای ادامه مسیر می‌شه.

کارمندی که با بداخلاقی و بی ادبی با بقیه برخورد می‌کنه، باعث به‌هم‌ریختن جو و آرامش محیط کاری می‌شه و می‌تونه در کار شما به‌عنوان کارفرما اختلال ایجاد کنه.

اگر با تیمی کار می‌کنین که تمام اعضای اون هم با همدیگه و هم با شما کنار میان، فرد خوش‌شانسی هستین، گاهی اوقات یه شخص سرکش وارد تیم می‌شه و همه چیز رو به هم می‌ریزه.

استفاده از ایده‌های جدید یکی از بهترین کارها برای پیشرفته، اما دسترسی به این ایده‌های مستلزم ایجاد محیطیه که افراد به‌راحتی بتونن در اونجا افکارشون رو مطرح کنن.

داشتن ارتباط سازنده با همکاران یا حتی با زیر دستان، باعث افزایش بهره‌وری می‌شه، چراکه در چنین شرایطی افراد با همدلی بیشتری برای یه هدف واحد تلاش می‌کنن.

کارکردن با یه شخص لجباز واقعاً سخته به‌خصوص اگه اون کارمند، بااستعداد باشه. برای داشتن تعامل مناسب با کارمند لجباز و کله‌شق باید هوش هیجانی‌تون رو بالا ببرین.

پیداکردن دوست و حفظ روابط دوستانه در محل کار هم بهره‌وری ما رو افزایش میده هم باعث میشه ساعت کاری دلپذیرتری داشته باشیم، اما دوستی با همکاران قاعده و قوانین خاص خودش رو داره که باید ازشون آگاه باشیم.

ما زمان زیادی از روزمون رو در محل کار و در کنار همکاران‌مون می‌گذرونیم، ایجاد کردن روابط دوستانه در محیط کار هم با ایجاد صمیمت لذت کار کردن رو افزایش میده و هم با ایجاد همدلی بین همکاران باعث افزایش بهره وری میشه.

در واقعیت، بعید است که همکاران‌تان از شما متنفر باشند. شاید در برقراری ارتباط موثر در محیط کار با اعضای تیم خود مشکل داشته باشید که منجر به ارتباطات نادرست می‌شود که بهره‌وری را به خطر می‌اندازد.

تا حالا چند بار در راه برگشت از محل کار بودیم که احساسی به شدت مسخره و بد داشتیم. این احساس نه تنها در روحیه ما تأثیر بدی می‌ذاره، بلکه برای سلامتی و عملکرد ما در مابقی روزها هم مضره.